Restorers Essex KS612XBEX-P Wall Mount Bathroom Faucet
Restorers Essex KS612XBEX-P Wall Mount Bathroom Faucet is a unique design featuring square backplates with cross handles and sharp-angled spout. Attached to the wall behind your sink, the horizontal pop adds a stunning element to your bathroom design. Clean-up is also made a breeze as counter space is cleared up. The Essex two-handle wall mount bathroom faucet is made of brass for durability and guaranteed to glamorize your home's modern ensemble for years to come. Available in four finishes.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 3 1/16" |
| Length | 10" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 7 5/8" |
| Style | Modern |
| Width | 7" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like