Restorers Essex KS812XBEX-P Wall Mount Bathroom Faucet
Attached to the wall behind the sink, Restorers Essex KS812XBEX-P Wall Mount Bathroom Faucet features a long pipe-like spout with sharp angled curve and cross handles. Clean-up is also made a breeze as counter space is cleared up. The Essex 2-Handle 8 in. Wall Mount Bathroom Faucet is made of brass for durability and long life. Choice of finishes.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 3 1/16" |
| Length | 11" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 7" |
| Style | Modern |
| Width | 7 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like